Hafciarki Drukarki do koszulek Sitodruk Prasy Termiczne Steamery Jiffy Plotery Tnące Software Akcesoria hafciarskie Maszyny do szycia i haftu Linki

Anajet mPower

opis
ulotki
galeria

Nowość!

Profesjonalna drukarka do koszulek przeznaczona do produkcji na skalę przemysłową. Drukarka Anajet mPower została zaprojektowana od początku i wykonana w USA przez firmę Anajet. Wyposażona jest w przemysłowe, bardzo trwałe i szybkie głowice drukujące firmy Ricoh. Każda głowica ma dwa kanały, czyli może obsługiwać niezależnie dwa atramenty.

More Power, czyli w skrócie mPower występuje pod dwoma postaciami - jako model mP5 oraz mP10, które różnią się od siebie ilością pracujących głowic: mP5 ma 3 głowice, a mP10 ma 6 głowic.

Oba modele mPower mogą drukować na materiałach jasnych oraz ciemnych. Standardowa rozdzielczość wydruków to 600x600 dpi, ale maksymalna rozdzielczość to 1200x1200 dpi.

obrazek

Według specjalistów z Anajet główną przyczyną problemów związanych jakością druku cyfrowego na tekstyliach i zatykaniem się głowic w technologii d-t-g jest żelowanie atramentu pod wpływem powietrza. Dlatego w drukarce Anajet mPower zastosowano hermetyczny system zasilania atramentem. Powietrze nie ma dostępu do atramentu. Głównie z tego powodu atrament Anajet dostępny jest w specjalnych kartridżach, a nie w butelkach. Nowe kartridże do drukarek mPower wyposażone są w układ elektroniczny, który umożliwia precyzyjną kalkulację kosztów zużycia tuszu, a także zabezpiecza przed pomyleniem kolorów atramentów.

Drugim powodem kłopotów z jakością wydruków na tekstyliach jest bezruch drukarki. Powszechnie wiadomo, że najmniej problemów jest z drukarkami, które regularnie, codziennie pracują. Problemy pojawiają się po dłuższym przestoju drukarki: atrament zasycha na głowicach i ulega sedymentacji w kartridżach zmieniając kolor.

 

Problem ten został rozwiązany w drukarkach Anajet mPower poprzez system recyrkulacji atramentu. Atrament w tych drukarkach bez przerwy, nieustannie krąży w obwodzie zamkniętym nawet wtedy, gdy drukarka nie drukuje. Specjalne pompy powodują, że atrament jest w ruchu, a głowica jest czyszczona przez przepływający przez nią atrament. Co ciekawe, nie mawiększych strat atramentu, ponieważ wraca on z powrotem do kartridży. System ten powoduje spore oszczędności tuszu i czasu, który nie musi być marnowany na czyszczenie drukarki.

Nowością jest także system automatycznej regulacji wysokości podajnika. Promień lasera sprawdza wysokość drukowanego przedmiotu, a siłownik podajnika automatycznie ustawia optymalną odległość drukowanego przedmiotu od głowicy drukującej.

Kolejną nowością jest graficzny dotykowy panel sterujący drukarką. Obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Kontekstowe menu pokazuje tylko te funkcje, które w danym momencie są potrzebne. Drukarka może pracować niezależnie, bez pomocy komputera PC. Do dyspozycji mamy 9 GB pamięci wewnętrznej do przechowywania grafik. Grafiki możemy oglądać na wysokiej jakości kolorowym ekranie LCD.

obrazek

Bardzo ważnym elementem drukarki jest program ripujący. Program ten wyposażony jest w wiele unikalnych funkcji.

Oto najważniejsze z nich:

- możliwość symulacji wydruku na ekranie komputera. Dzięki tej funkcji możemy na ekranie komputera sprawdzić wpływ zmian parametrów wydruku na wygląd wydruku. Funkcja ta w znaczący sposób ogranicza straty związane z wadliwymi wydrukami,

- możliwość regulacji nasycenia wybranych grup kolorów. Możemy wybrać daną grupę kolorów, np. czerwone albo niebieskie i zmienić odcień tych kolorów,

- kalkulator kosztu zużycia tuszu.

 

Cechy

mPower5 mP5

mPower10 mP10

Powierzchnia nadruku

35,5cm x 45,7cm

Technologia głowic

przemysłowe piezo-elektryczne

Kanały tuszu

6\192

12\192

Typowy czas wydruku 30cmx35cm

68 sekund

34 sekund

Tryby rozdzielczości

300, 600 (standard), 1200dpi

Tusz

PowerBRIGHTTM tusze wodne CMYK i białe tusze

System zasilania tuszem

hermetyczny system zasilania, recyrkulacja tuszu

Wielkość kropli

7-35 pictolitry

Skład tkanin do druku

100 % bawełna

Regulacja wysokości stołu

manualnie lub automatycznie do wysokości od 0 do 7.6cm

Środowisko pracy

Od 160 do 350C, wilgotność 45%-80%RH

Porty

USB 2.0, czytnik pendrivów oraz kart pamięci SD

Wymagania sprzętowe

Windows XP/Vista/7

Wymagany program

jakikolwiek program graficzny pracujący pod Windowsami

Akceptowane pliki

TIFF, PNG JPG, PDF

Zasilanie

110/240V, 1,2A max

Wymiary

60,3cm x 107,4cm x 111,8cm

Waga

81,6kg

 

 

Broszura informacyjna:

obrazek

Opis funkcji programu AnaRIP mPower sterującego drukarką:

obrazek