Hafciarki Drukarki do koszulek Sitodruk Prasy Termiczne Steamery Jiffy Plotery Tnące Software Akcesoria hafciarskie Maszyny do szycia i haftu Linki

Anajet Sprint

opis
ulotki
galeria

 

Mała, lekka drukarka do T-shirtów, wyróżnia się wysoką rozdzielczością wydruków. Drukuje na białych, kolorowych i czarnych tkaninach bawełnianych i poliestrowych! Sprint to drukarka polecana do małych nakładów, idealna dla małych punktów usługowych.

Drukarka Anajet Sprint została zaprojektowana i wykonana w USA przez firmę Anajet.

Zastosowano w niej jedną ośmiokanałową głowicę piezoelektryczną. 4 kanały obsługują kolory CMYK, a 4 kanały zasilane są białym atramentem. Do wyboru są dwa rodzaje atramentów: atrament wodny do bawełny oraz specjalny atrament do materiałów sztucznych jak polyester, nylon itp.

Maszyna może drukować na materiałach jasnych oraz ciemnych. Standardowa rozdzielczość wydruków to 720x720 dpi, ale maksymalna rozdzielczość to 1440x1440 dpi. W odróżnieniu od niektórych innych drukarek, Anajet Sprint posiada możliwość regulacji ilości podawanego atramentu. Funkcja ta jest istotna, ponieważ niektóre tekstylia (np. ręczniki) wymagają podania większej ilości tuszu.

 obrazek

 

Według specjalistów z Anajet większość problemów związanych jakością druku i zatykaniem się głowic jest spowodowana przez żelowanie się atramentu pod wpływem powietrza.

Dlatego w drukarce Anajet Sprint zastosowano hermetyczny system zasilania atramentem. Powietrze nie ma dostępu do atramentu. Głównie z tego powodu atrament Anajet dostępny jest w specjalnych kartridżach, a nie w butelkach.

Ogromny wpływ na jakość druku ma program komputerowy sterujący drukarką. W drukarkach Anajet zastosowano program RIP opracowany przez specjalistów Anajet specjalnie do obsługi drukarek do tekstyliów. Program jest bardzo prosty w obsłudze.

Program RIP jest dodawany do każdej drukarki gratis.

Wydajność drukarki trudno określić jednoznacznie, bo zależy ona od wielu czynników, ale w przybliżeniu grafikę o formacie A4 można wydrukować na białej koszulce w czasie 1 minuty, a ten sam wydruk na ciemnej koszulce trwa ok. 2 minut.

Jak to działa

Drukarka AnaJet jest prosta i łatwa w obsłudze. 

Oto jak przebiega proces drukowania:

1.Wgraj lub zaprojektuj dowolną grafikę w programach takich jak:

PhotoShop, PhotoShop Elements lub CorelDraw.

 obrazek
 obrazek 2. Użyj funkcji Drukuj z panelu programu graficznego.
3. Zamontuj koszulkę na platformie drukarki. obrazek
obrazek 4. Naciśnij klawisz PRINT znajdujący się na panelu sterowania drukarki.
5. Po ukończonym druku (ok. 1 min) należy zdjąć koszulkę. obrazek
obrazek 6. Koszulkę z gotowym nadrukiem poddaj utrwaleniu w prasie termicznej na 35 sekund w temperaturze 180 stopni C.

Do drukarki można wgrać wiele nadruków.

Jak tylko koszulka zostanie nadrukowana, można zamontować kolejną na platformę drukarki i nacisnąć ponownie PRINT. W ten sposób proces może trwać nieprzerwanie. W zależności od operatora i wielkości elementów graficznych, można wydrukować od 30 do 40 koszulek na godzinę.

Broszura informacyjna   obrazek