Hafciarki Drukarki do koszulek Sitodruk Prasy Termiczne Steamery Jiffy Plotery Tnące Software Akcesoria hafciarskie Maszyny do szycia i haftu Linki

Brother PR-1000

opis
funkcje
akcesoria
ulotki
galeria

Brother PR-1000 to super nowoczesna hafciarka przemysłowa z serii PR.

To bardzo prosta w obsłudze, sprawna i przyjazna hafciarka - idealna dla debiutantów i wszystkich, którzy specjalizują się w zaawansowanych haftach - łączonych, wyszywanych na skórze, na gotowej odzieży, plecakach itp. Brother PR-1000 łączy cechy przemysłowej wydajności z przyjemnością wygodnej pracy, jaką zapewnia marka Brother.

Dzięki unikalnemu systemowi kamerowania pola haftu wykonywanie precyzyjnych wzorów jest bardzo proste i pozbawione omyłek. Hafciarka ta przeznaczona jest do różnego typu produkcji, idealnie wyposażona w bardzo potrzebne funkcje i akcesoria.

Seria hafciarek Brother PR jest specjalnie dedykowana początkującym producentom haftów w sektorze small biznesu i firm rodzinnych, tej najbardziej dynamicznie rozwijającej się obecnie gałęzi branży hafciarskiej. Produkcja niskonakładowa, personalizacja gotowej odzieży, wykonywanie drobnych usług hafciarskich wymaga specyficznego oprzyrządowania i zupełnie innego systemu pracy przy maszynie niż w przypadku wysokonakładowych zleceń. Hafciarki Brother serii PR (PR-650 oraz PR-1000) idealnie odpowiadają na te wyzwania i elastycznie dopasowują się do potrzeb tego typu produkcji. Są idealnie wyposażone w potrzebne funkcje i akcesoria.

Precyzyjne, piękne haftowanie stało się teraz nadzwyczaj proste.

obrazek  

Brother PR-1000

 • 10 igieł

 • łatwe i szybkie nawlekanie nici dzięki specjalnemu nawlekaczowi igieł (rozwiązanie zupełnie wyjątkowe w klasie maszyn profesjonalnych)

 • optymalnie precyzyjne pozycjonowanie haftu w unikalnym systemie kamerowania pola haftu

 • bardzo duże pole pracy: 360x200mm

 • od ucha do ucha - pole haftu na czapkach: 360x60mm

 • podświetlana ścieżka nawlekania nici

 • możliwość łączenia kilku maszyn w sieci i sterowania z pojedynczego PC

 

28 wbudowanych czcionek i 110 wzorów haftu:

maszyna jest bogato wyposażona w bardzo przydatne kroje czcionek i wzory haftów, ramek i wykończeń.

obrazek

 

Kamerowanie pola haftu:

wbudowany system kamerownia pola haftu ułatwia precyzyjne pozycjonowanie wzorów i czyni to z jakością niemożliwą do osiągnięcia w żaden inny znany dotąd sposób.

obrazek

 

Ogromne pole haftu 360x200mm:

daje szeroką panoramę możliwości wyszycia imponujących projektów haftów od szerokich kurtek, bluz i T-shirtów w rozmiarze XXL, po wąskie skarpetki i ubranka dla dzieci.

obrazek

 

Doskonałej jakości podświetlany dotykowy ekran LCD:

szerokokątny podświetlany dotykowy ekran daje możliwość widzenia krystalicznie czystego obrazu, widok odświeża się super szybko, a sprzyja oszczędności czasu i wysokiej wydajności produkcji.obrazek

 

Sterowanie do 4 hafciarek z poziomu komputera PC:

dzięki nowej funkcji programu PE-Design NEXT możliwe jest łączenie w sieci do 4 hafciarek i sterowanie nimi z poziomu jednego komputera PC, co zdecydowanie skraca programowania każdej z osobna maszyn i w efekcie służy wzrostowi wydajności.

obrazek

   

   Tamborki do haftu:

     W standarcie dostępne są 4 różne ramki:

      - Extra Large 360x200mm

      - Large 180x130mm

      - Medium 100x100mm

      - Small 60x40mm

obrazek

 

 

Automatyczny nawlekacz nici:

Unikalne rozwiązanie w segmencie profesjonalnych maszyn do haftu – po prostu naciskasz guzik nawlekacza i górna nić przewleka się sama przez dziurkę igły. Nie może być łatwiej.

obrazek

 

Modyfikacje i projektowanie wzorów haftów na ekranie:

Fantastyczna funkcja umożliwiająca wpisywanie tekstów i projektów, aranżowanie ich w przestrzeni, obracanie nawet o 1stopień, zmienianie wielkości

Informuje o zmianie kolorów nici.

Maszyna pokazuje czas pozostały do momentu zakończenia haftowania w danym kolorze nici:

obrazek

 

 

Ustalanie prędkości szycia dla pojedynczej igły:

Możesz wybrać właściwą prędkość wyszywania każdego wzoru z rozbiciem na kolejne igły w zakresie od 400 do 1000 ściegów/min. Ma to znaczenie przy wyborze specjalnych nici (np. włóczki czy nici metalizowanych) lub specjalnych projektów (np. w przypadku szycia ściegiem o nietypowej szerokości lub haftowania na gąbce).

obrazek

 

Ulepszony system korekty haftów:

Funkcja Step back/forward umożliwia wędrowanie po wzorze w przypadku konieczności naprawienia go, bądź skorygowania nieuwagi operatora krokami po +/- 1000 ściegów z możliwością wyboru już po 1 ściegu.

obrazek

 

Podwójny system definiowania kolorów:

Programowanie kolorów haftów w nowej maszynie PR1000 można wykonać na dwa sposoby, tzn. według systemu eliminującego pomyłki, znanego dotąd z modelu PR650 albo zgodnie ze zwyczajem stosowanym standardowo w maszynach przemysłowych.

obrazek

 

Funkcja tworzenia aplikacji:

Korzystając z nowej funkcji tworzenia obrysu wzorów możesz tworzyć idealne naszywki, aplikacje, plakietki.

 

 

obrazek

 


 • Prędkość można regulować w zakresie od 400 do 1000 ściegów/min.
 • Maksymalne pole haftu dla tamborków płaskich  wynosi 360x200mm.
 • Pole haftu na czapkach "od ucha do ucha", czyli 360x60mm.
 • Unikalna funkcja kamerowania pola haftu (obraz-film wyswietla sie na ekranie) ułatwia precyzyjne pozycjonowanie wzoru z jakością niemożliwą do osiągnięcia w żaden inny znany dotąd sposób.
 • Możliwość wyboru czcionki spośród 28 krojów pisma wbudowanych w pamięć maszyny i 110 wzorów haftów.
 • Ustalanie prędkości szycia dla pojedynczej igły.
 • Automatyczne nawlekanie każdej z 10 igieł.
 • Podwójny system definiowania kolorów haftu - korzystamy albo ze stosowanego standardowo w maszynach przemysłowych systemu numerycznego albo wykorzystujemy zupełnie nowatorski system Brothera oparty na użyciu kolorowych diod do podświetlenia szpul nici w celu wyeliminowania pomyłki.
 • Komunikacja z komputerem przy pomocy kabla USB, mozliwość pracy w sieci do 4 hafciarek łącznie.
 • Maszynę wyposażono w dwa dodatkowe porty USB.
 • Dotykowy wyświetlacz wysokiej rozdzielczości HD.
 • Isnieteje możliwość edycji haftu z poziomu panelu sterującego.
 • Maszyna posiada funkcję automatycznego tworzenia ramek w róznych kształtach (obrys wzoru haftu) z poziomu panelu sterującego.
 • Maszyna posiada pamięć wewnętrzną, na której możemy umieszczać wzory z różnych nośników.
 • W przypadku zerwania nitki, mamy możliwość skorzystania z funkcji naprawiania haftu (cofanie i wyprzedzanie w zakresie od 1 do 1000 ściegów jednym krokiem).
 • Maszynę wyposażono w dodatkowe oświetlenie pola pracy o barwie zbliżonej do śiwatła naturalnego.
 • Maszyna ma wgrane do pamięci filmy instruktażowe, więc nie ma konieczności przechowywania instrukcji obsługi obok maszyny.

 


 

Akcesoria opcjonalne:

obrazek
obrazek

Tamborek

Model: PRPBF1

Pole haftu: 100x300 mm

 

System zatrzaskowy umożliwia montaż tkanin bez konieczności demontażu ramki. Wystarczy zwolnić zatrzask, przesunąć tkaninę do następnej pozycji haftu i zablokować zaciski. Idealny do łączenia wzorów haftów. Tamborek mocowany do maszyny z uchwytem ramy typu B.

 

obrazek

Zestaw do haftowania czapek:

Zawiera 3 elementy (uchwyt mocowany na maszynie, tamborek do upinania czapek, korpus do tamborkowania), służy do łatwego i bardzo sprawnego haftowania czapek w unikalnie dużym polu haftu 360 x 60mm.

obrazek

Zestaw do haftowania wąskich elementów jak nogawki, rękawy, kieszenie

Również składa się z 3 elementów. Umożliwia wyszywanie w miejscach wąskich i niedostępnych dla innych tamborków w polu haftu 90x80mm

obrazek

Tamborek JUMBO

Model: PRPJF360

Pole haftu: 360x360 mm

Umżliwia wyszycie naprawdę dużych wzorów w polu 360x360mm przez łączenie wzorów po przełożeniu i obróceniu tamborka o 180 stopni, system kamerowania pola haftu zapewnia idealnie precyzyjne wypozycjonowanie drugiej części wzoru.

obrazek

Zestaw tamborków

Model: PRPRKF1

Idealny zestw do haftowania róznych wzorów. Bardzo łatwo możemy korygować kąt ustawienia haftu.

Zestaw ten zawiera 3 ramki oraz uchwyt do ich mocowania:

- ramka SMALL o średnicy 100mm

- ramka MEDIUM o średnicy 130mm

- ramka LARGE o średnicy 160mm

obrazek

Tamborki sprężynowe

Tamborki sprężynowe umożliwiają wykonywanie haftów w przypadkach, gdy bądź ze względu na rodzaj materiału lub ze względu na trudną lokalizację haftu, zwykły tamborek nie zdaje egzaminu.

obrazek Profesjonalny stół pod maszynę.

Broszura informacyjna... obrazek
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku: obrazek