Hafciarki Drukarki do koszulek Sitodruk Prasy Termiczne Steamery Jiffy Plotery Tnące Software Akcesoria hafciarskie Maszyny do szycia i haftu Linki

Happy HCR hafciarki wielogłowicowe

opis
ulotki

Japońska firma Happy wprowadza do sprzedaży nowe wielogłowicowe maszyny hafciarskie serii HCR. Maszyny produkowane są w Japonii.

Nowa seria obejmuje hafciarki 2,4,6 i 8 głowicowe.

Maszyny wyposażone są w opuszczany stół dzięki czemu można je stosować zarówno do haftowania płaskich wykrojów jak i wyrobów gotowych i czapek bejsbolówek.

 

Nowe maszyny kontynuują tradycję firmy Happy: maszyny są bardzo wytrzymałe, zapewniają najwyższą jakość haftu przy zachowaniu rozsądnej ceny zakupu. Koszty eksploatacji są niskie dzięki bezawaryjności i niskiej cenie części zamiennych.

Wszystkie maszyny są 15. igłowe. W wersji standardowej maszyny mają maksymalne pole haftu 45cm x 36cm. Możliwe jest zamówienie wersji rozszerzonej o polu 45cm x 50cm.

 

 

W maszynach zastosowano szereg nowych rozwiązań. Oto niektóre z nich:

 

Silniki krokowe

 W starszych maszynach stosowano elektromagnesy jako napędy w mechanizmach cięcia nitki i sprzęgła igielnicy. Wadą elektromagnesów jest wysoki poziom hałasu podczas  pracy. W nowych maszynach wszystkie elektromagnesy zastąpiono silnikami krokowymi. W efekcie praca maszyny uległa znacznemu wyciszeniu, a operacja cięcia nitki odbywa się szybciej.

Kolorowy ekran

Duży kolorowy ekran jest bardzo wygodny i przyczyni się do zmniejszenia ilości błędów obsługi. Widoczny jest zarys haftu i zarys tamborka – trudniej jest uderzyć igłą w tamborek. Widać także prawdziwe kolory – trudniej o pomyłkę przy wyborze kolorów nici, trudniej też o jakże częstą pomyłkę przy obracaniu haftu.

Edycja haftu

Maszyna posiada niespotykane możliwości edycji haftu. Oprócz typowych operacji: obrotu, powielania, powiększania itp. możemy wykonywać operacje na poszczególnych ściegach. Możemy na przykład już na ekranie maszyny wstawić lub wykasować komendę cięcia nitki, zmianę koloru a nawet wykasować poszczególne ściegi. Można także zmienić położenie punktu startowego.

Czytnik kart pamięci

Zgodnie z obecnymi trendami maszyny czytają wszelkie możliwe karty pamięci: pendrivy, CF, SD itp.

Sterowanie z poziomu komputera PC

Maszyna jest wyposażona w porty COM i USB. Można ją podłączyć do komputera PC. Komputerowy program do sterowania maszyną i tworzenia raportów produkcyjnych dołączany jest do maszyny gratis.

Praca w sieci

Maszyny zastały wyposażone w złącze LAN i są przystosowane do pracy w sieci komputerowej. Kilka maszyn Happy (jedno i wielogłowicowych) można połączyć i sterować z jednego komputera.

Czujniki zrywu nitki

Zastosowano czujniki zrywu nitki nowej generacji. Czujnik jest zintegrowany z naprężaczem nici. Precyzja działania czujnika jest bardzo duża, a dodatkowo poprzez zmniejszenie wysokości głowicy poprawił się dostęp do szpulek z nićmi.

 

Model

Hafciarki

Ilość głowic

Maks. Szerokość

Haftu (mm)

Maks. Głębokość

Haftu (mm)

Maks. Prędkość

(ściegi/min)

Długość Maszyny

(mm)

HCR-1502

2

500

450

1100

1890

HCR-1504

4

360

450

1000

2280

HCR-X1504

4

500

450

1000

3000

HCR-1506

6

360

450

1000

3000

HCR-X1506

6

500

450

1000

3980

HCR-1508

8

360

450

1000

3980

 

Widok ekranu maszyny:

null

Zarys haftu w polu tamborka (na ekranie maszyny):

 null

 

Bardzo wąskie ramię maszyny umożliwia haftowanie na skomplikowanych wyrobach gotowych jak torby, plecaki, wąskie rękawy, nogawki, a nawet po odpowiednim przygotowaniu - kieszenie:

null 

Unowocześniony czujnik zrywu nitki:

null

obrazek

HAPPY Industrial Corporation

To japońska firma istniejąca nieprzerwanie od 1923 roku. W ofercie firmy są zarówno lekkie jednogłowicowe maszyny hafciarskie jaki i potężne 20 głowicowe giganty. Hafciarki firmy HAPPY należą do elitarnego klubu maszyn zaakceptowanych przez środowisko światowych producentów haftów. Na całym świecie są tysiące hafciarni wykorzystujących maszyny firmy HAPPY. Dewiza firmy HAPPY to "wysoka jakość za rozsądną cenę".