Hafciarki Drukarki do koszulek Sitodruk Prasy Termiczne Steamery Jiffy Plotery Tnące Software Akcesoria hafciarskie Maszyny do szycia i haftu Linki

Riso Goccopro QS200

RISO Goccopro QS200 działa na tej samej zasadzie jak Goccopro 100.

Siatka używana w technologii firmy Riso różni się od siatki tradycyjnej. Wykonana jest z tworzywa sztucznego PET. W siatce wszystkie oczka wypełnione są tworzywem PET.

Urządzenie potrafi precyzyjnie wytopić materiał wypełniający z dokładnością do jednego oczka siatki. Zasada obsługi urządzenia podobna jest do obsługi zwykłej drukarki komputerowej. Po prostu uruchamiamy komendę „print" w programie graficznym na komputerze. Cały proces wypalania sita przebiega automatycznie. Proces jest całkowicie ekologiczny, bez stosowania chemii, nawet bez użycia wody.

 

obrazek
 

RISO Goccopro QS200 różni się od modelu Riso Goccopro 100 następującymi cechami:

Po pierwsze inna jest kolejność. W modelu QS200 najpierw naciągamy siatkę na ramkę a potem wypalamy siatkę. W modelu 100 kolejność jest odwrotna: najpierw wypalamy a potem naciągamy na ramkę. Przewagą modelu QS200 na modelem 100 jest brak deformacji grafiki na skutek naciągania siatki. W modelu QS200 odwzorowanie grafiki jest  bardziej precyzyjne niż w modelu 100.

Po drugie model QS200 jest większy i potrafi wypalić ramki o max wymiarach 580mmx780mm.

Dostępny jest duży wybór ramek do QS200. Można stosować tradycyjne aluminiowe ramki i materiał sitowy mocować za pomocą kleju. Jednak o wiele sensowniej jest używać specjalnych ramek samonapinających.