Hafciarki Drukarki do koszulek Sitodruk Prasy Termiczne Steamery Jiffy Plotery Tnące Software Akcesoria hafciarskie Maszyny do szycia i haftu Linki

Ethos

 

Ethos Artisan Plus jest doskonałym programem do projektowania wzorów haftów, w którym przy wykorzystaniu kilku funkcji automatycznych mamy dodatkowo nieograniczone możliwości kształtowania trójwymiarowej struktury haftu krok po kroku, dokładnie tak, jak chcemy, aby osiągnąć w końcu idealną formę.

Producentem programu ETHOS Artisan Plus jest brytyjska firma CCT, znany producent oprogramowania dla przemysłu tekstylnego.

W programie tym w przeciwieństwie do programu Wilcom Decostudio wszystkie decyzje dotyczące projektu haftu musi zatwierdzić człowiek. Przed przystąpieniem do pracy projektant musi przemyśleć kolejność haftowania obiektów, wybór rodzajów ściegów czy dobór parametrów ściegów. Technika rysowania krzywych jest odmienna od techniki rysowania znanej z programu Corel Draw, bowiem nie ogranicza się tylko do rysowania obrysów.

Na przykład rysując obiekt, który ma zostać wykonany ściegiem typu zygzak, rysujemy obrys obiektu, ale także rysujemy szereg kresek poprzecznych, które definiują kierunek układania nitki wewnątrz obiektu. Program posiada dziesiątki parametrów, które mają wpływ na wygląd haftu, a muszą być wybrane i ustawione przez projektanta.

Program Ethos Artisan PLUS nie jest trudny do nauczenia, jednak, aby nabrać biegłości w obsłudze potrzebne jest doświadczenie. Nauka pracy w programie może trwać nawet kilka tygodni. Uzyskane efekty zależą w dużym stopniu od zaangażowania i kompetencji projektanta. Dobry projektant za pomocą programu Ethos jest w stanie tworzyć hafty pod każdym względem doskonałe. Nie tylko chodzi o wysoką jakość haftu i krótki czas projektowania. Dzięki Ethosowi możemy tworzyć projekty bardziej przyjazne dla maszyny hafciarskiej, co przekłada się na krótszy czas wykonania haftu.


Kiedy wybrać program Ethos Artisan PLUS?

 • Chcesz, aby jakość twoich haftów była najwyższa możliwa, a czas programowania możliwie najkrótszy.

 • Zależy ci, aby maszyna pracowała wydajnie i bez przeszkód.

 • Nie przeraża cię fakt, że program jest wymagający, będziesz musiał nauczyć się obsługi.

 • W twojej firmie jest osoba o odpowiednich kwalifikacjach, która może specjalizować się w projektowaniu haftów.


undefined

Czcionki

Program posiada 157 fontów hafciarskich. Czcionki te to efekt ponad 10 letniej pracy projektantów. Fonty są obiektami wektorowymi, można edytować ich obrysy przesuwając węzły.

Corel Draw

Program czyta nie tylko bitmapy ale także grafikę wektorową z Corel Draw i Adobe Illustrator. Co więcej program automatycznie przekształca grafikę wektorową w hafty.

Edycja punktu końcowego

Punkt końcowy, jest to punkt w którym maszyna kończy haftowanie danego obiektu. Możemy dowolnie zdefiniować położenie punktu końcowego.

Kody sterujące maszyny

Program obsługuje następujące funkcje sterujące przemysłowymi maszynami hafciarskimi:
 • tnij nitkę, stop, wysuń tamborek, cekiny, chenille
Szczególnie istotna jest funkcja cięcia nitki. Komendę cięcia można wstawić w dowolnym punkcie projektu haftu.

Kalkulator

Program posiada zaawansowany kalkulator, który oblicza wiele parametrów haftu. Oto niektóre z nich:
 • zużycie nitki z podziałem na kolory
 • zużycie flizeliny
 • czas wykonania haftu
 • cena wykonania projektu haftu
 • cena jednego odszycia
 • koszt wykonania haftu

Style

Program pozwala na tworzenie swoich własnych stylów. Na styl składa się rodzaj ściegu oraz wszystkie jego parametry, np gęstość, rodzaj podszycia itp. Dzięki stylom możemy zapamiętać parametry ściegu które sa optymalne dla danego rodzaju materiału. Mechanizm stylu upraszcza także problem edycji parametrów ściegu. W innych programach należy zaznaczyć obiekty, których parametry ( np gęstość ) chcemy zmienić. Zaznaczenie kilkudziesięciu obiektów staje się problemem. w Ethosie wystarczy zmienić parametry stylu a automatycznie wszystkie obiekty wykonane danym stylem ulegną zmianie.