Hafciarki Drukarki do koszulek Sitodruk Prasy Termiczne Steamery Jiffy Plotery Tnące Software Akcesoria hafciarskie Maszyny do szycia i haftu Linki

Wilcom e3

opis
ulotki

WILCOM Deco Studio jest profesjonalnym pakietem programów przeznaczonym do projektowania wzorów hafciarskich    w sposób w najwyższym stopniu zautomatyzowany. Oprogramowanie powstało we współpracy specjalistów firmy COREL oraz firmy WILCOM, która od lat jest liderem w tworzeniu oprogramowania dla przemysłu hafciarskiego.

Zobacz krótką prezentację tutaj!

Zakup maszyny hafciarskiej, decyzja o wyborze marki i sprzedawcy pochłania zazwyczaj wiele uwagi i czasu inwestora. Jednak o sukcesie całego przedsięwzięcia, wydajności i wysokiej jakości produkcji hafciarskiej decyduje nie tylko sprawny technicznie sprzęt, ale również mądry wybór właściwego programu do projektowania wzorów haftów. Przeczytaj do końca zanim podejmiesz decyzję!

Projektowanie wzorów hafciarskich to praca, którą można wykonać na kilka sposobów, zależnie od tego jakim oprogramowaniem dysponujemy. Zasadniczo progamy te dzielą się na takie, w których większość funkcji jest automatyczna i takie, gdzie mamy bardzo wiele możliwości ręcznego ingerowania w strukturę haftu.

Doskonałym przykładem programu automatycznego, w którym sprawnie i szybko możemy przygotować projekt haftu jest program Wilcom DecoStudio e1.5. Program graficzny Corel Draw jest tutaj w pełni zintegrowany z programem hafciarskim. Zasadnicza część pracy projektanta ma miejsce w programie Corel Draw. Technika projektowania haftu polega na rysowaniu obrysów obiektów za pomocą narzędzi rysowniczych programu Corel Draw. Projektant rysuje tylko i wyłącznie obrysy obiektów. Nie musi kłopotać się kierunkiem układania nitki wewnątrz obiektów, wyborem rodzaju ściegu czy kolejnością haftowania obiektów. Wszystkie te decyzje podejmowane są automatycznie, bez udziału projektanta.

Trzeba przyznać, że zastosowany algorytm działa wyjątkowo sprawnie i efekty bywają naprawdę imponujące. W ciekawy sposób rozwiązano problem doboru parametrów ściegu takich jak gęstość, kompensacja czy rodzaj podszycia. Otóż wystarczy wybrać rodzaj materiału, na którym będzie wykonywany haft a program sam automatycznie dobierze optymalne parametry ściegu.

Program Wilcom DecoStudio jest bardzo łatwy w obsłudze, szczególnie dla osób, które potrafią obsługiwać program Corel Draw. Proces projektowania jest bardzo szybki pod warunkiem, że akceptujemy jakość haftu, jaki powstał w wyniku automatycznej przeróbki pliku graficznego. Jakość tych haftów w dużym stopniu zależy od wielkości elementów haftu.

Problemy mogą pojawić się, gdy haft zawiera drobne i precyzyjne szczegóły np. bardzo małe obiekty. Niestety w przypadku konieczności poprawy haftu czeka nas czasochłonny i trudny proces analizy projektu, wykrywania błędów i poprawiania. Na szczęście problem liternictwa została rozwiązany poprzez dołączenie do programu 140 gotowych fontów hafciarskich. Są to ręcznie opracowane fonty wektorowe o bardzo wysokiej jakości.

obrazek

Kiedy wybrać ten program?

  • Jeżeli znasz program Corel Draw, masz wiele gotowych projektów zrobionych w formacie cdr lub Twoi klienci przynoszą ci zlecenia w postaci plików cdr.

  • Nie masz czasu na naukę obsługi programu, ani na pracochłonne dopieszczanie projektów haftów.

  • Chcesz, aby proces projektowania był łatwy i szybki.

  • Akceptujesz fakt, że nie wszystkie projekty wyjdą idealnie.

obrazek

Jeśli wolisz wybrać program skonstruowany według zupełnie innej filozofii tworzenia projektów haftów -  przez ręczne układanie sciegów i całkowitą kontrolę nad wszystkimi parametrami haftu, poczytaj jeszcze o brytyjskim programie Ethos.

Broszura informacyjna:

 

 

 

 

 

Prezentacja programu tutaj!

obrazek